ROK SZKOLNY 2024/25

 

INNOWACJA PEDAGOGICZNA
Bajki są mądrością narodów- nauczyciel świetlicy Monika Machniak

 

 

 ROK SZKOLNY 2022/23

Klasa 2 b kontynuuje innowację pedagogiczną EUROPA i JA – WŁOCHY.

Tym razem, w roku szkolnym 2022/23,  czekają nas następujące zadania:

  1. Poznamy symbole narodowe Włoch
  2. Stworzymy nowy słownik polsko-włoski
  3. Poznamy sławnych ludzi
  4. Poznamy tradycyjne włoskie potrawy i będziemy je gotować
  5. Obejrzymy włoskie filmy i bajki
  6. Odwiedzimy ciekawe miejsca
  7. Posłuchamy włoskiej muzyki
  8. Będziemy liczyć do 20                                 Allora, buon divertimento!   ?                   

 

ROK SZKOLNY 2021/22

Innowacja pedagogiczna

EUROPA i JA

 

Klasa 1 b

Innowacja „Europa i ja” jest odpowiedzią na coraz bardziej rosnące zainteresowanie nauką języka obcego wśród uczniów, chęć poszerzenia ich horyzontów poprzez poznanie kultury, historii czy tradycji innych krajów europejskich, a także wyjście naprzeciw wymogom edukacyjnym zawartym w aktualnej podstawie programowej dla klas I-III. Motywem przewodnim działań jest powiedzenie „Podróże kształcą”. Odwiedzając nowe miejsca, nie tylko wzbogacamy swoje słownictwo, lecz również poznajemy kulturę, zwyczaje, mentalność mieszkańców danego kraju czy regionu.

Głównym celem programu jest więc wirtualna podróż do krajów europejskich, przede wszystkim do Włoch, w czasie której uczniowie zdobędą wiedzę na temat kultury i obyczajów danego kraju. Poznawanie innej kultury ma także na celu uwrażliwienie młodych ludzi na różnorodność obyczajową innych nacji oraz uczenie tolerancji wobec nich. Wspólne poznawanie kultury to nie tylko zdobywanie wiedzy w tym zakresie, ale także doskonały sposób na kształcenie kompetencji językowych uczniów w atrakcyjnej formie i ukazanie celowości uczenia się języka angielskiego, dzięki któremu uczeń w obcym kraju będzie mógł swobodnie funkcjonować.

 

 

Prezentacja multimedialna

 


Innowacja pedagogiczna „Aktywny Przyrodnik” klasa II A

Zagadnienia innowacji realizowane będą podczas zajęć lekcyjnych, dodatkowych godzin po zajęciach zintegrowanych, podczas wycieczek oraz innych wyjść. Przerabiana tematyka łączyć będzie teorię z praktyką, pozwoli bliżej poznać wybrane zjawiska przyrodnicze dotyczące nie tylko najbliższego otoczenia dziecka. Wnikliwsze poznawanie wybranych zjawisk przyrodniczych, obserwacje, gry i zabawy dydaktyczne, działalność plastyczna i techniczna, wykonywanie doświadczeń oraz konkretne działania w środowisku i dla środowiska sprzyjać będą łatwiejszemu przyswajaniu wiedzy i umiejętności oraz dadzą uczniom wiele satysfakcji. W ten sposób mam nadzieję pobudzić dzieci do obserwacji otaczającego świata i stymulować różne ich uzdolnienia i zainteresowania oraz twórcze myślenie. Sposoby realizacji treści programowych zostały tak zaplanowane, by dziecko świadomie i aktywnie brało udział w zdobywaniu wiedzy poprzez samodzielne realizowanie sytuacji problemowych i praktyczną działalność. Innowacja wspomaga dziecko w jego całościowym rozwoju. Przygotowuje do życia w zgodzie z ludźmi, z przyrodą i samym sobą. Tworzy więzi z regionem, rozwija procesy poznawcze takie jak: wyobraźnia, pamięć, uwaga, myślenie, zapamiętywanie.

 

 

  Wychowawca Katarzyna Wójcik      

 
 

 

 

Projekty i innowacje:

- Uczniowie klasy 1a rozpoczęli realizację projektu edukacyjnego „WIRTUALNE PODRÓŻE”. Zdjęcia

- Klasa 1 b rozpoczyna innowację pedagogiczną Europa i ja z nauką j. włoskiego. Film

- Klasy pierwsze na świetlicy szkolnej w roku szkolnym 2021/2022 biorą udział w Innowacji Pedagogicznej „Z ekologią na Ty”-

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny.  Innowacja jest podzielona na 5 modułów i składa się z 50 różnorodnych zadań dotyczących ekologii.

Nauczyciele świetlicy wybierają zadania dostosowane do możliwości dzieci, dzięki temu uczniowie mogą doskonalić umiejętności w zakresie rozumienia zależności

pomiędzy składnikami środowiska przyrodniczego, samodzielnie eksplorować świat, rozwiązywać problemy i stosować nabyte umiejętności w nowych sytuacjach życiowych.

Udział w innowacji daje możliwości obserwacji faktów, zjawisk przyrodniczych, społecznych i gospodarczych, wykonywania eksperymentów i doświadczeń, a także

formułowania wniosków i spostrzeżeń.
Zdjęcia
             LOGO

 

- Edukacja Regionalna  "Projekt edukacyjny „Warmia-moja mała Ojczyzna”. Termin realizacji : rok szkolny 2020/21. Autor projektu – Monika Machniak (nauczyciel - świetlicy).

- Czytam z klasą - to kolejny projekt, w którym biorą  udział uczniowie klas I-III pod kierunkiem wychowawców. Tym razem to praca z lekturą „Dzieci z Bullerbyn”. A to efekt pracy dzieci - kolorowe lapbooki.

logo szkoły