ROK SZKOLNY 2021/22

Innowacja pedagogiczna „Aktywny Przyrodnik” klasa II A

Zagadnienia innowacji realizowane będą podczas zajęć lekcyjnych, dodatkowych godzin po zajęciach zintegrowanych, podczas wycieczek oraz innych wyjść. Przerabiana tematyka łączyć będzie teorię z praktyką, pozwoli bliżej poznać wybrane zjawiska przyrodnicze dotyczące nie tylko najbliższego otoczenia dziecka. Wnikliwsze poznawanie wybranych zjawisk przyrodniczych, obserwacje, gry i zabawy dydaktyczne, działalność plastyczna i techniczna, wykonywanie doświadczeń oraz konkretne działania w środowisku i dla środowiska sprzyjać będą łatwiejszemu przyswajaniu wiedzy i umiejętności oraz dadzą uczniom wiele satysfakcji. W ten sposób mam nadzieję pobudzić dzieci do obserwacji otaczającego świata i stymulować różne ich uzdolnienia i zainteresowania oraz twórcze myślenie. Sposoby realizacji treści programowych zostały tak zaplanowane, by dziecko świadomie i aktywnie brało udział w zdobywaniu wiedzy poprzez samodzielne realizowanie sytuacji problemowych i praktyczną działalność. Innowacja wspomaga dziecko w jego całościowym rozwoju. Przygotowuje do życia w zgodzie z ludźmi, z przyrodą i samym sobą. Tworzy więzi z regionem, rozwija procesy poznawcze takie jak: wyobraźnia, pamięć, uwaga, myślenie, zapamiętywanie.

 

  Wychowawca Katarzyna Wójcik      

 
 

 
W ramach akcji ,,Sprzątanie świata” w klasach I – VIII został ogłoszony konkurs ekologiczny pt. ,,Segregujesz - ratujesz”, ,,Drugie życie plastikowej butelki”.

I miejsce – klasa 2a
II miejsce – klasa 2c
III miejsce – 4a
Wyróżnienia: klasa 3b, klasa 2b
Gratulujemy !

Projekty i innowacje:

- Uczniowie klasy 1a rozpoczęli realizację projektu edukacyjnego „WIRTUALNE PODRÓŻE”. Zdjęcia

Klasa 1 b rozpoczyna innowację pedagogiczną Europa i ja z nauką j. włoskiego. Film

Klasy pierwsze na świetlicy szkolnej w roku szkolnym 2021/2022 biorą udział w Innowacji Pedagogicznej „ Z ekologią na Ty”- Ogólnopolski Projekt Edukacyjny.  Innowacja jest podzielona na 5 modułów i składa się z 50 różnorodnych zadań dotyczących ekologii. Nauczyciele świetlicy wybierają zadania dostosowane do możliwości dzieci, dzięki temu uczniowie mogą doskonalić umiejętności w zakresie rozumienia zależności pomiędzy składnikami środowiska przyrodniczego, samodzielnie eksplorować świat, rozwiązywać problemy i stosować nabyte umiejętności w nowych sytuacjach życiowych. Udział w innowacji daje możliwości obserwacji faktów, zjawisk przyrodniczych, społecznych i gospodarczych, wykonywania eksperymentów i doświadczeń, a także formułowania wniosków i spostrzeżeń. Zdjęcia

LOGO

 

 

 

 

ROK SZKOLNY 2020/21

Klasa 2a zakończyła projekt"Antarktyda". Uczniowie wykonali prace plastyczne, zaprojektowali nową okładkę książki
A. Cz. Centkiewiczów pt. "Zaczarowana zagroda" i sami na chwilę stali się pingwinami.

Zdjęcia uczniów klasy II A


DZIEŃ ŚW. WALENTEGO
 
Walentynki na świetlicy szkolnej zaczęły się od poznania postaci Św. Walentego i historii jego życia.
Do własnoręcznie przygotowanej skrzynki walentynkowej dzieci włożyły kartki z życzeniami dla ukochanych osób.
Wszystkie życzenia zostały odczytane.
Były także zdjęcia w fotobudce walentynkowej i mnóstwo zabawy. 
DZIEWCZYNKI Z KLASY II A TRZYMAJĄNAPIS WALENTYNKI
 
UCZNIOWIE  Z KLASY PIERWSZEJ Z NAPISEM WALENTYNKI
 


 
TŁUSTY CZWARTEK W NASZEJ SZKOLE
 
Zdjęcie uczniow z klasy drugiej przy stoliku, na którym leżą pączki zrobione z masy solnej.
 
 
 Na zajęciach świetlicowych dzieci przygotowały pączki Z MASY SOLNEJ.
Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji i życzymy smacznego.
 

Bal karnawałowy w świetlicy 
2  i 4 luty 2021r.
 
Bal karnawałowy w świetlicy -uczniowie klas pierwszychBal karanawałowy w świetlicy 02.02.2021r.
 

 

 

W I semestrze roku szkolnego 2020/21 w bibliotece szkolnej przeprowadzono konkurs na najlepszego czytelnika szkoły.

Przedstawiamy laureatów:

I  miejsce Nikodem Jancewicz IIA,
II  miejsce Zuzanna Miecznikowska IIIA,
III  miejsce Oliwia Kęska IVB ,
IV miejsce  Iga Hakuć IIB

Laureat I miejsca uczęszcza do klasy IIA. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć
"Zaczytana klasa II A"

Galeria zdjęć

 


ROK SZKOLNY 2019/20

👩‍🍳👨‍🍳👩‍🎤👨‍🎤💃🕺„KONKURS TALENTÓW”. 😎😁🤩😃⚽️

Zapraszamy do zaprezentowania swoich talentów
(różnorakich: kategorie nieograniczone).
Konkurs skierowany jest do uczniów klas 1-3

 

Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest:
1. Przygotowanie prezentacji swojego talentu w wybranej formie:
• krótkiego filmiku (do 2 min.)
• relacji zdjęciowej
• zdjęcia pracy prezentującej talent
2. Talent w kategorii: nieograniczonej (np. sportowe, artystyczne, kulinarne, artystyczne itp.)
3. Prezentacja talentu musi być samodzielna.
4. Zakończenie przyjmowania relacji do dnia 18 maja .
5. Prezentacje talentów powinny wpłynąć na Messengera: Salsa Miraż lub
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
6. Na każdego uczestnika konkursu po powrocie do szkoły czeka słodka niespodzianka, a na zwycięzców konkursu czekają nagrody.
7. Wybrane prace mogą być opublikowane na stronie internetowej szkoły oraz na Facebooku. W przypadku braku zgody na publikację proszę wyraźnie zaznaczyć :
Nie wyrażam zgody na publikację.

 

Zapraszamy

Organizatorzy:
Nauczyciele świetlicy 😉


 

🎉🎉Konkurs gier planszowych 🎉🎉
W ostatnim czasie w naszej szkole często gościł Szalony Krasnolud, dzięki któremu uczniowie poznawali zasady dotąd nieznanych im gier planszowych oraz brali udział w turnieju szachowym. Dnia 11 grudnia nasze uczennice wzięły udział w wielkiej gali podczas której zostały docenione za siłę i wkład włożony w tworzenie własnej gry planszowej dotyczącej uzależnień. Drugą główną nagrodę w swej kategorii otrzymały Wiktoria Babiel, Maja Borkowska, Alicja Budzyńska, Nadia Cieślińska, Dominika Marciniak i Lena Wójtowicz z klasy 1b za swą odlotową grę "Uciekaj w kosmos od uzależnień". Zaszczytne pierwsze miejsce zajęła Lea Bogdan z klasy 1a, która w swym projekcie podjęła temat uzależnienia od telefonu komórkowego - niestety coraz częstszego wśród młodych ludzi. Nasze gwiazdy na koniec udzieliły wywiadu olsztyńskiej telewizji. GRATULUJEMY 🏆🏆🏆🏆

Zdjęcia na facebook

 


🌲🌲Warsztaty z rodzicami 🌲🌲
Uczniowie klasy 1b wraz z rodzicami wzięli udział w warsztatach świątecznych, podczas których wykonali piękne dekoracje świąteczne na kiermasz bożonarodzeniowy.

Zdjęcia na facebook

 


🎁🎁🎁Wizyta u Mikołaja🎁🎁🎁
5 grudnia w czwartek klasa 2 b wybrała się do Pracowni Św. Mikołaja,
która znajduje się na Starym Mieście.
Dzieci pod opieką Elfa i Mikołajki przygotowały chatki z piernika,
robiły lukier i ozdabiały piernikowe choinki.
Mmmm, palce lizać!

Zdjęcia na facebook🌲🌲Kiermasz świąteczny 🍰🍰
Podczas ostatniego zebrania z rodzicami uczniowie przygotowali kiermasz ciast oraz kawiarnię. Chętni mogli skosztować pysznych świątecznych ciast, napić się kawy oraz zakupić dekoracje świąteczne wykonane kilka dni wcześniej na warsztatach dla rodziców. Cały dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na leczenie i rehabilitację podopiecznych Fundacji "Przyszłość dla Dzieci".

Zdjęcia na facebookW piątek klasa 1a zjadła wspólne śniadanie.
🥐🥐Śniadanie daje moc! 🥪🥪🥪

Zdjęcia na facebook


Podsumowywanie projektu DZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA NA DRODZE. Laureatom konkursów wręczył nagrody wiceprezydent Olsztyna Ryszard Kuć. Gratulujemy wszystkim zwycięzcom.

zdjęcia na facebooku


Ślubowanie Klas Pierwszych

 24.10.2019r.

Film na facebooku

Zdjęcia


Pomagamy 🐱🐱🐶🐶
Uczniowie klasy 2a z ogromnym zaangażowaniem włączyli się w zbiórkę karmy, koców, niepotrzebnych kołder oraz innych psich i kocich akcesoriów. Dzięki tylu dobrym sercom zwierzętom ze schroniska będzie łatwiej przetrwać zimę!

Zdjęcia
 


Zasady bezpieczeństwa na drodze – co warto wiedzieć

         Nawet jeśli odwozisz dziecko samochodem lub odprowadzasz je za rękę pod szkołę, pomyśl o tych wszystkich sytuacjach, gdy dziecko udaje się z klasą na wycieczkę, gdy niespodziewanie będzie wracać kawałek drogi samo, gdy po szkole pójdziecie na zakupy i będziecie wracać po ciemku. Prawidłowych zachowań na drodze należy uczyć już przedszkolaki, a wymagać ich od pierwszoklasisty. 06.11.2019 r. uczniowie klas I-III spotkali się z policjantami, strażnikami miejskimi, ratownikami medycznymi, aby poznać zasady zachowania na drodze, udzielanie pierwszej pomocy, jak zdobyć kartę rowerową.

GALERIA ZDJĘĆ


🌞🌞Spotkanie integracyjne klasy 1b.🌞🌞
W sobotę w towarzystwie przepięknej pogody uczniowie, rodzice oraz wychowawczyni klasy 1b wspaniali bawili się podczas spotkania integracyjnego w gospodarstwie agroturystycznym. Dzieci karmiły zwierzęta, a dzięki wspaniałej pani przewodniczce poznały wiele interesujących tajników z życia zwierząt. Były wspólne zabawy, przejażdżka wozami oraz kiełbaski i pieczone ziemniaki. Oby takie dobre humory towarzyszyły wszystkim przez cały rok.

ZDJĘCIA

logo szkoły