Dzień |
Godziny |
Poniedziałek |
8.30-12.30 13.30-15.00 |
Wtorek |
8.30- 15.30 |
Środa |
8.00-14.30 |
Czwartek |
8.00-15.00 |
Piątek |
8.00-9.00 10.00-14.30 |
WYPOŻYCZALNIA |
|
Dzień |
Godziny |
Poniedziałek |
w czasie przerw |
Wtorek |
w czasie przerw |
Środa |
w czasie przerw |
Czwartek |
w czasie przerw |
REGULAMIN SZKOLNEGO CENTRUM INFORMACJI
REGULAMIN WYPOŻYCZALNI
- W bibliotece obowiązuje cisza i zakaz spożywania posiłków.
2. Z księgozbioru bibliotecznego mogą korzystać wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły.
3. Wypożyczać książki wolno jedynie na swoje nazwisko.
4. Maksymalny czas wypożyczeń książki to jeden miesiąc. Za zgodą nauczyciela-bibliotekarza można ją prolongować na kolejny okres.
5. Uczeń może posiadać na swoim koncie 3 książki. - Uczeń, który nie oddał książki w terminie, nie może korzystać z księgozbioru bibliotecznego.
7. Czytelnik zobowiązany jest do szanowania wypożyczonych książek.
8. Czytelnik, który zagubi lub zniszczy wypożyczoną książkę, zobowiązany jest do niezwłocznego odkupienia takiej samej książki lub innej wskazanej przez nauczyciela- bibliotekarza. - Na dwa tygodnie przed zakończeniem roku szkolnego każdy czytelnik ma obowiązek oddać wszystkie wypożyczone książki.
REGULAMIN CZYTELNI
- Z czytelni może korzystać każdy uczeń Szkoły Podstawowej nr 5. Wszystkich przebywających obowiązuje bezwzględna cisza.
- Do czytelni należy wchodzić bez kurtek, w zmienionym obuwiu. Zabrania się wnoszenia i spożywania napojów i artykułów spożywczych.
- Internet i komputer służą wyłącznie do celów edukacyjnych (np. pisanie referatów, rozszerzanie wiedzy przedmiotowej, gromadzenie informacji do konkursów i olimpiad przedmiotowych). Uczeń jest zobowiązany podać nauczycielowi-bibliotekarzowi tematykę zagadnień poszukiwanych w Internecie.
- Zabronione jest korzystanie z komputera w celach rozrywkowych (prywatna korespondencja, gry, zabawy), wykonywania czynności naruszających prawa autorskie twórców lub dystrybutorów oprogramowania i danych.
- Korzystanie z Internetu w czasie przerw możliwe jest wyłącznie za zgodą bibliotekarza.
- Korzystać można tylko z zainstalowanych programów. Zabrania się instalowania innych programów i dokonywania zmian w już istniejącym oprogramowaniu.
- Z drukarki można korzystać za zgodą nauczyciela-bibliotekarza w celach włącznie szkolnych (referaty, praca domowa, informacje na lekcje)
- Maksymalny czas pracy przy stanowisku komputerowym wynosi 1 godz.Przy stanowisku mogą znajdować się maksymalnie 2 osoby pracujące w ciszy i nie zakłócające rytmu pracy biblioteki.
- Korzystając z programów emitujących dźwięk należy korzystać ze słuchawek.
- Za wszelkie mechaniczne uszkodzenia sprzętu komputerowego i oprogramowania odpowiada (finansowo) użytkownik. Jeśli jest niepełnoletni wówczas odpowiedzialność ponoszą rodzice.
- Nie stosowanie się do w/w punktów regulaminu spowoduje zakaz korzystania ze stanowiska komputerowego na okres wskazany przez nauczyciela-bibliotekarza (najczęściej do końca roku szkolnego).
Imprezy i uroczystości
w Szkolnym Centrum Informacji
W ramach Tygodnia Języka Polskiego w bibliotece odbył się Konkurs Pięknego Czytania klas IV-V. Uczniowi zaprezentowali fragmenty wybranych książek.
Komisja wyłoniła trzech laureatów., którzy zostaną nagrodzeni na uroczystym apelu 03.03.2023r.
Dzisiaj w bibliotece uczniowie klasy 3a i 4b uczyli się korzystać ze słowników i encyklopedii - 17.02.2022r.
Książki wybrane. Klasa 3a gotowa na ferie.
W I semestrze roku szkolnego 2020/21 w bibliotece szkolnej przeprowadzono konkurs na najlepszego czytelnika szkoły.
Przedstawiamy laureatów:
I miejsce Nikodem Jancewicz IIA,
II miejsce Zuzanna Miecznikowska IIIA,
III miejsce Oliwia Kęska IVB ,
IV miejsce Iga Hakuć IIB
Laureat I miejsca uczęszcza do klasy IIA. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć
"Zaczytana klasa II A"
Pierwsza wizyta w bibliotece
We wtorek 3 listopada 2020 r. uczniowie klas IA, IB i IC uczestniczyli w zajęciach czytelniczych w bibliotece. Jednym z największych wyzwań, jakie stoją przed dziećmi u progu szkolnej edukacji, jest nauka czytania, która może stać się prawdziwą przyjemnością oraz rozbudzić dziecięcą wyobraźnię, wrażliwość na drugiego człowieka i nigdy niekończącą się pasję do czytania, zdobywania wiedzy i stałego poszerzania swoich horyzontów.
Nasza szkoła w ramach kampanii "Mała książka- wielki człowiek" otrzymała dla wszystkich pierwszaków darmowe książki "Pierwsze abecadło", broszurę informacyjną dla rodziców i opiekunów "Książką połączeni, czyli uczymy się razem" oraz kreatywny alfabet. Wszystkie dzieci otrzymały te książeczki jako prezenty od biblioteki.
Moje ulubione książki
W czwartek 30 października 2020 r. uczniowie klasy II A z Panią Anią odwiedzili bibliotekę szkolną i wypożyczyli książki. Dzieci wykonały ciekawe prace na których napisały tytuły ulubionych książek.
Uczniowie klasy II A w listopadzie 2020r. po zajęciach czytelniczych w bibliotece.
Każdy znalazł ciekawą książkę dla siebie.
Konkurs recytatorski poezji sybirackie-11.02.2020r.
27 listopada 2019 r. w SP11 odbyła się XVIII edycja Międzyszkolnego Konkursu „Znam moje miasto”. Temat tegorocznego spotkania brzmiał „Olsztyn, jakiego nie znamy. Zabytki i ich tajemnice”. Finał konkursu poprzedziły warsztaty prowadzone przez p. Sebastiana Mierzyńskiego, pracownika Muzeum Warmii i Mazur oraz p. Joannę Piotrowską z Narodowego Instytutu Dziedzictwa. Uczestnicy zmierzyli się w czterech konkurencjach: prezentacja zabytku, test wiedzy, puzzle oraz projekcja filmowa promująca olsztyńskie zabytki. Patronat nad konkursem objął prezydent miasta Olsztyna. Wyniki konkursu prezentują się następująco: I miejsce SP 5, II miejsce SP 30 oraz miejsce III SP 11. Gratulujemy zwycięzcom !
Naszą zwycięską drużynę w składzie:J. Milewicz, G. Stasińska, K. Obrębska, G. Zielińska, M. Kelles-Krauz przygotowały panie J. Skłodowska-Płoska i M. Olszewska.
Naszą zwycięską drużynę w składzie:J. Milewicz, G. Stasińska, K. Obrębska, G. Zielińska, M. Kelles-Krauz przygotowały panie J. Skłodowska-Płoska i M. Olszewska
www.facebook.com/256148488163210/photos/pcb.793016344476419/793015867809800/
Zajęcia "Programowanie w klasach I-III" w ramach projektu "Otwarci na wiedzę"
realizowane w roku szkolnym 2018/2019 i 2019/2020
Zajęcia interaktywne w bibliotece szkolnej.
28.05.2019r.
27.02.2019 r. uczniowie klasy I A i I B uczestniczyli
w lekcji czytelniczej "W krainie baśni i bajek" w bibliotece szkolnej
Międzyszkolny Konkurs Recytatorski
"Sybiracy - Oni znów do niepodległej szli"
15.02.2019r.
XVII edycja Międzyszkolny Konkursu Wiedzy o Olsztynie
"Znam moje miasto" pod honorowym
Patronatem Prezydenta Miasta Olsztyna
27.11.2018r.
Reprezentacja SP 5 zajęła II miejsce
W skład drużyny wchodzili uczniowie klasy VIII a:
Oliwia Zając, Aleksandra Góral , Kacper Zając,Antoni Drożdź, Dominika Domjan
Gratulujemy!
23.11.2018 r. uczennice z klasy trzeciej gimnazjum przeprowadziły zajęcia multimedialne dla uczniów klasy I i II
w ramach projektu "Starszy brat,starsza siostra".
Czytanie na dywanie
16 maja 2018 r. dzieci ze świetlicy szkolnej uczestniczyły w zajęciach czytelniczych zorganizowanych przez bibliotekę szkolną "Czytanie na dywanie". Uczennica klasy IIA czytała dzieciom fragment książki pt. "Magiczne drzewo. Czerwone krzesło". Dzieci słuchały z dużym zainteresowaniem. Czekamy z niecierpliwością na dalszy ciąg przygód.
W związku z przypadającymi w 2018 roku obchodami 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę, nauczyciele p. M. Olszewska i p. J. Kownacki ogłosili konkurs na prezentację lub plakat związany z Konstytucja 3 Maja. Wpłynęło kilkanaście prac, nagrodzeni uczniowie otrzymali dodatkowe oceny z WOS-u. Uczniowie z kl. III b i II b przedstawili przygotowane prezentacje multimedialne na lekcji otwartej.
Galeria zdjęć
W dniach 5-6 maja 2018 roku uczniowie z Klubu Sybiraka (z opiekunem M. Olszewską) naszej szkoły uczestniczyli w uroczystościach patriotyczno-religijnych poświęconych 90.rocznicy powstania Związku Sybiraków na Jasnej Górze w Częstochowie. W pielgrzymce uczestniczyli również Sybiracy, uczniowie z Klubu Sybiraka SP1 oraz LO3.
Młodzież wspólnie z Sybirakami uczestniczyła w akademii patriotycznej, apelu pamięci na placu przed Mauzoleum, gdzie nasza delegacja złożyła wiązanki kwiatów.
Wspólny wyjazd z Sybirakami był dla młodzieży żywą lekcją historii i patriotyzmu w związku z przypadającymi w 2018 roku obchodami 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę.
27 kwietnia 2018 r. odbył się XXXVI Konkurs Recytatorski "Spotkania z poezją", który zorganizował Pałac Młodzieży im. Orląt Lwowskich w Olsztynie. Uczestnicy konkursu recytowali indywidualnie wybrany i przygotowany przez siebie wiersz oraz fragment prozy. Gimnazjum nr 12 reprezentowała uczennica klasy IIA Agata Sienkiewicz. Reprezentantka naszej szkoły zajęła II miejsce.
Gratulujemy!
26 marca 2018 roku odbył się Międzygimnazjalny Konkurs Pięknego Czytania. Organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 33 w Olsztynie. W konkursie brało udział szesnastu uczniów z sześciu szkół . Naszą szkołę reprezentowali: Agata Sienkiewicz (kl. IA), Maja Nagórska (kl. VIId) i Mikołaj Małyska (kl. VIId). Uczestnicy konkursu czytali indywidualnie wybrany i przygotowany przez siebie fragment książki pochodzący z literatury fantasy.
Przy ocenie brane były pod uwagę trzy kategorie: poprawność wymowy, płynność czytania oraz interpretacja tekstu. Po przeczytaniu regulaminu konkursu przez komisję wszyscy uczestnicy wylosowali kolejność prezentacji. Po odczytaniu tekstów przez wszystkich uczniów komisja podliczyła punkty przydzielone uczestnikom konkursu, po czym wyłoniła zwycięzców.
Nasza uczennica
Agata Sienkiewicz
otrzymała wyróżnienie.
Dzień Otwarty
W sobotę 17 marca 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 5 w Olsztynie odbył się Dzień Otwarty dla Rodziców i Dzieci, które we wrześniu rozpoczną naukę w klasie I. Organizatorzy chcieli pokazać dzieciom, jak placówka wygląda od wewnątrz, co w niej jest ciekawego i w jaki sposób można zagospodarować tu swój czas. Stąd zaangażowani w organizację Dnia Otwartego w szkole nauczyciele swoim gościom mieli do zaproponowania wiele ciekawych zajęć.
W bibliotece zaprezentowano zajęcia "Witajcie w naszej bajce".
Mamy nadzieję, że spotkamy się wszyscy uśmiechnięci
i pełni zapału we wrześniu 2018 r.
Szkolny Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego
13.03.2018 r.
W naszej szkole gościł edukator, który prowadził apel i warsztaty dla uczniów. Spotkał się również z nauczycielami na Radzie Pedagogicznej.
"W królestwie książek" - pierwsza wizyta w bibliotece
22 lutego w bibliotece szkolnej gościliśmy uczniów klas I wraz z wychowawczyniami - p. Anią oraz p. Izą. Była to ich pierwsza wizyta z bibliotece Szkoły Podstawowej nr 5. Na początku lekcji bibliotecznej uczniowie zapoznali się z zasadami panującymi w bibliotece oraz tym, jak należy dbać o książki. Następnie bibliotekę odwiedziła bajkowa wróżka, którą dzieci powitały piosenką "Witajcie w naszej bajce". Wróżka poinformowała uczniów, że na Krainę Bajek spadło wielkie nieszczęście. Otóż zły czarodziej Kadabra rzucił na nich klątwę. W bajkowej krainie wszystko się pomieszało. Odwiedziły nas postacie z bajek i nie wiedzą do której bajki mają wrócić. Uczniowie musieli rozwiązać tak zadania, aby udało im się wrócić do swoich bajek lub baśni. Pierwszoklasiści poradzili sobie świetnie ze wszystkimi zadaniami. Na zakończenie zajęć każdy uczeń mógł wypożyczyć książkę i stać się pełnoprawnym czytelnikiem.
Akcja "Nauczyciele czytają uczniom"
We wtorek 06.12.2017 r. z okazji Mikołajek biblioteka wraz z Samorządem Uczniowskim przeprowadziła akcję, której celem było zachęcenie uczniów do czytania. Każda lekcja tego dnia rozpoczynała się 10- minutowym czytaniem
"Opowieści wigilijnej" przez nauczyciela lub wybranego ucznia.
Wspólne czytanie było wspaniałą promocją lektur szkolnych.
XVI edycja Międzyszkolny Konkursu Wiedzy o Olsztynie
"Znam moje miasto" pod honorowym
Patronatem Prezydenta Miasta Olsztyna
27.11.2017r.
Reprezentacja SP 5 zajęła V miejsce
W skład drużyny wchodzili uczniowie klasy VII a:
Oliwia Zając, Aleksandra Góral , Kacper Zając,Antoni Drożdź, Kacper Tyryło
Gratulujemy!
12 maja 2017 r. odbył się XXXV Konkurs Recytatorski "Spotkania z poezją", który zorganizował Pałac Młodzieży im. Orląt Lwowskich w Olsztynie. Uczestnicy konkursu recytowali indywidualnie wybrany i przygotowany przez siebie wiersz oraz fragment prozy. Gimnazjum nr 12 reprezentowała uczennica klasy IA Agata Sienkiewicz, która recytowała wiersz Tadeusza Różewicza pt."Odnaleźć samego siebie" i czytała fragment "Igrzysk śmierci" autorstwa Suzanne Collins. Reprezentantka naszej szkoły otrzymała jedno z trzech wyróżnień.
28 marca 2017 roku odbył się Międzygimnazjalny Konkurs Pięknego Czytania. Organizatorem było Gimnazjum nr 13 im. H. Wagnera w Olsztynie. W konkursie brało udział siedemnastu uczniów z sześciu szkół gimnazjalnych. Gimnazjum nr 12 reprezentowały: Agata Sienkiewicz (kl. IA), Zuzanna Kęska (kl. IA) i Karolina Dąbrowska (kl. IC). Uczestnicy konkursu czytali indywidualnie wybrany i przygotowany przez siebie fragment książki pochodzący z literatury fantasy.
Przy ocenie brane były pod uwagę trzy kategorie: poprawność wymowy, płynność czytania oraz interpretacja tekstu. Po przeczytaniu regulaminu konkursu przez komisję wszyscy uczestnicy wylosowali kolejność prezentacji. Po odczytaniu tekstów przez wszystkich uczniów komisja podliczyła punkty przydzielone uczestnikom konkursu, po czym wyłoniła zwycięzców.
II miejsce zajęła uczennica naszej szkoły - Zuzanna Kęska.
Galeria
21 marca w naszej szkole realizowaliśmy szkolny projekt edukacyjny "Dzień książki". Każda z klas miała za zadanie stworzyć przedstawienie teatralne i scenografię do wybranej lektury. Dzień ten był poświęcony projektom edukacyjnym oraz promował czytelnictwo. Prezentacje uczniów podlegały ocenie komisji konkursowej, która bardzo wysoko podsumowała poziom prezentacji lektur przez wszystkie klasy. Uczniowie bardzo twórczo podeszli do realizacji zadania. Szczególną uwagę zwrócono na scenografię, kostiumy i grę aktorską.
Wyniki konkursu "Dzień książki"
Galeria
Konkurs Pięknego Czytania
14.03.2017r. w bibliotece odbył się etap szkolny Konkursu Pięknego Czytania. Uczestnicy konkursu czytali indywidualnie wybrany i przygotowany przez siebie fragment książki pochodzący z literatury fantasy.
Wyniki konkursu:
I miejsce - Zuzanna Kęska (IA)
II miejsce - Agata Sienkiewicz (IA)
III miejsce - Karolina Dąbrowska (IC)
Laureatki etapu szkolnego 28 marca 2017r. będą brały udział w Międzygimnazjalnym Konkursie Pięknego Czytania, którego organizatorem jest Gimnazjum nr 13 im. Huberta Wagnera w Olsztynie.
Galeria
Wyniki szkolnego konkursu czytelniczo-filmowego
"Książka, którą musisz przeczytać" organizowanego dla klas II przez nauczycieli informatyki oraz bibliotekę szkolną
I miejsce Oskar Poniewski
II miejsce Jakub Chojnowski
III miejsce Jakub Skurski
wyróżnienia: Grzegorz Dembek
Jakub Górniak
16.12.2016 w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie z olsztyńską pisarką, artystką
i pedagogiem Panią Hanną Brakoniecką.
Pisarka swoje utwory czytała uczniom klas III B i III C.
W jej twórczości każdy może odnaleźć cząstkę siebie, swoje problemy, rozterki. Młodzież z uwagą i skupieniem słuchała opowiadań pisarki. Uczniowie mieli także okazję zadawać Pani Hannie pytania dotyczące wszystkich aspektów pracy pisarza.
Zainteresowanych twórczością Pani Hanny Brakonieckiej odsyłamy na jej bloga: "Głosy, głosy, głosy..." [http://brakoniecka.blogspot.com/]
W nagrodę za największą liczbę wypożyczeń wybrani uczniowie z klas: IIA, IIB, IID udali się 06.12.2016r. do Planety 11, filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie, na zajęcia z wykorzystaniem Ipadów pt. "Pstryk Komiks". Aplikacja ta pozwala na szybkie i proste tworzenie komiksów z dowolnego zdjęcia. Poznane przez uczniów wiadomości będą przydatne w realizowanym projekcie edukacyjnym "Bohater literacki w komiksie".
Uczniowie świetnie się bawili tworząc komiksy, a przy tym zapoznali się z zasobami bibliotecznymi Planety 11.
Akcja "Nauczyciele czytają uczniom"
We wtorek 06.12.2016 r. z okazji Mikołajek biblioteka wraz z Samorządem Uczniowskim przeprowadziła akcję, której celem było zachęcenie uczniów do czytania. Każda lekcja tego dnia rozpoczynała się 10- minutowym czytaniem
"Opowieści wigilijnej" przez nauczyciela lub wybranego ucznia.
Wspólne czytanie było wspaniałą promocją lektur szkolnych.
XV edycja Międzygimnazjalnego Konkursu Wiedzy o Olsztynie
"Znam moje miasto" pod honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Olsztyna
29.11.2016r.
Reprezentacja Gimnazjum nr 12 zajęła II miejsce
W skład drużyny wchodzili: A. Młynarczuk, Z. Gibas, A. Kodrycka, K. Sobka
Gratulujemy!
Galeria zdjęcia
W dniu 22.11.2016 w bibliotece Gimnazjum nr 12
odbyły się kolejne zajęcia czytelniczo-integracyjne.
Tym razem uczestniczyli w nich uczniowie z klasy I B, IS.
Zajęcia rozpoczęły się od zabawy integracyjnej pt. "Imiona". Następnie przeszliśmy do gier czytelniczych, których tematem była literatura i film (gry pt. "Tabu", 5 sekund").
Na zakończenie młodzież miała za zadanie stworzyć plakat promujących ich ulubioną książkę.
Galeria zdjęć
W dniach 21.10.2016 – 22.10.2016 w godzinach 1900-830
w bibliotece Gimnazjum nr 12
odbyły się kolejne zajęcia czytelniczo- integracyjne
połączone z noclegiem w czytelni.
Tym razem w zajęciach uczestniczyli uczniowie z klasy I C i III B.
Galeria
W dniach 07.10.2016 – 08.10.2016 w godzinach 1900-830
w bibliotece Gimnazjum nr 12 ul. Sybiraków 3a
odbyły się zajęcia czytelniczo- integracyjne połączone z noclegiem w czytelni.
W zajęciach uczestniczyli uczniowie z klasy I A i III B.
Wszyscy świetnie się bawili!!!
20 maja 2016 r. odbył się w bibliotece X Międzygimnazjalny Konkurs Wiedzy o Regionie
"Musisz Wiedzieć by Europie powiedzieć".
Konkurs organizowany jest przez Gimnazjum nr 12 im. Sybiraków oraz Narodowy Instytut Dziedzictwa w Olsztynie.
I miejsce Gimnazjum nr 11
II miejsce Gimnazjum nr 15
III miejsce Gimnazjum nr 12
Akcja "Nauczyciele czytają uczniom"
W środę 23.03.2016 r. biblioteka wraz z Samorządem Uczniowskim przeprowadziła akcję, której celem było zachęcenie uczniów do czytania. Każda lekcja tego dnia rozpoczynała się 10- minutowym czytaniem wybranej przez klasę książki. Wspólne czytanie było wspaniałą promocją literatury młodzieżowej.
Konkurs multimedialny na film "Nakręćmy się na czytanie"
18.02.2016r. na apelu wręczono nagrody w konkursie na film. Komisja pod przewodnictwem p. dyrektora Tadeusza Karpowicza przyznała
I nagrodę uczniom z klasy III b
oraz trzy wyróżnienia:
Uczniom z klasy III d
Uczniom z klasy II d
Uczniom z klasy I a
Dnia 21.12.2015 w bibliotece szkolnej uczniowie klas 1A i 1B spotkali się z pisarką olsztyńską - Panią Heleną Piotrowską. W młodości występowała wraz z Zespołem Pieśni
i Tańca "Olsztyn". Od wielu lat związana jest z lokalnym środowiskiem kulturalnym, współpracuje także z licznymi czasopismami, które publikują jej wiersze, felietony i teksty publicystyczne. Na spotkaniu Pani Piotrowska opowiadała
o bohaterach swoich książek, których wielu znała osobiście.
Dnia 16.12.2015 w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie z olsztyńską pisarką, artystką
i pedagogiem Panią Hanną Brakoniecką.
Pisarka swoje utwory czytała uczniom klas III i II. Motywem przewodnim twórczości artystki są zwykli ludzie. Często bohaterami jej utworów są dziewczęta i chłopcy. W jej twórczości każdy może odnaleźć cząstkę siebie, swoje problemy, rozterki. Młodzież z uwagą i skupieniem słuchała opowiadań pisarki. Wielu z nich odnalazło bratnią duszę w artystce.
GALERIA Szkolna Akcja "Książka pod choinkę" skierowana do Rodziców
XIV edycja Międzygimnazjalnego Konkursu Wiedzy o Olsztynie
"Znam moje miasto" pod honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Olsztyna
27.11.2015r.
Reprezentacja Gimnazjum nr 12 zajęła I miejsce
- Maciejewska, W. Szymczak, J.Antochów, K.Libert, M. Radziszewska
Uczniów merytorycznie przygotowały p. M. Olszewska i p. W. Nowakowska.